?

Log in

No account? Create an account

Previous Entry | Next Entry

Нелли Верховская, фото автора

Отравилась я сильно сегодня, и ползала в корчах и рвоте... Пришла в себя только через два часа после приступа. Поэтому предупреждаю: НЕЛЬЗЯ покупать в супермаркетах сырую икру пресных рыб (ассорти из икры окуня, плотвы и еще кого-то). Я пожарила это на постном масле и съела. Сразу показалось что-то не то. Через пару часов пошла на пробежку и тут началось: зуд, покраснение лица, рук и ног. На силе воли и Рамштайн в плеере, прибежала через 40 минут домой. И там началось...
Трясло, лицо и руки опухли, ощущение - что кончаюсь. Спасли меры: много воды пить, воды с вином, молока, активированный уголь есть. Всё вытошнить. Еще меня трясло от холода и поэтому одновременно с процессом, грелась в ванной - только ноги и бедра, желудок греть нельзя. 
Замечу, что аллергии на такое у меня нет. Я люблю всякую икру, всю жизнь ее ем. Но... Не упакованную отдельно, а прямо из рыбы, после приготовления. Поэтому, глюк именно в этом товаре.Если бы вместо меня эту икру купил бы ребенок или пожилой человек - мог умереть. Вот...отрава
В ответ на мою жалобу, из магазина пришел ответ, в котором виновата, конечно я: я эту икру, оказывается, неправильно хранила! Хотя я ее не хранила, а сразу приготовила: Шановна Неллі Анатоліївна. Товариство з обмеженою відповідальністю "ФОРА" уважно розглянуло Ваше звернення стосовно нібито не якісної рибної продукції, яку Ви придбали (11.11.12), на що повідомляємо наступне. За скаргою здійснено перевірку, якою встановлено, що якість продукції перевірялась при її надходженні до магазину та в процесі реалізації у відповідності до супровідних документів щодо якості . Якість зазначеної продукції відповідає супровідним документам, по органолептичним показникам, має притаманний даному виду зовнішній вигляд та запах. У Вашій скарзі не зазначено умови зберігання Вами продукції після її покупки, що має немаловажне значення, оскільки Ви могли їх порушити, а саме температурний режим та санітарні умови зберігання продукції дома, товарне сусідство тощо, що могло суттєво вплинути на якість.
З повагою, Мережа магазинів "Фора".

Соответственно, за те 10 минут, пока я от магазина дошла домой, я, оказывается, успела неправильно хранить этот продукт. В холодном ноябре!
"Фора" по-прежнему собирается травить людей и даже извиниться нужным не посчитала.

Журналисты медиа-портала "Обозреватель" - единственные, кто решил упредить людей от таких приключений. Остальные СМИ, куда я обращалась, тупо проигнорировали. Хотя материалы Обозревателя подхватили потом другие (1, 2, 3, 4), что уже лучше.

Внизу заявление, которое я написала в Потребительскую инспекцию. Может, хотя и не дай бог, пригодится кому-то:

Голові Державної інспекції  України з

питань   захисту   прав споживачів

03680 м. Київ; вул. Горького, 174

від Верховської Неллі Анатоліївни,

адр. ….

ЗАЯВА

11.11.2012 р. я придбала 0,586 кг. харчового продукту «Ікра прісноводних риб» у магазині ТОВ «Фора», за адресою: м. Київ, пр. П.Тичини, 7. Через 10 хвилин після здійснення покупки, я приготувала цей продукт: упродовж приблизно 40 хвилин, смажила на рослинній олії, без додавання домішок або інших продуктів (фото у додатках). Й одразу ж з’їла приблизно чверть. Тобто, продукт не міг (не встиг) зіпсуватися поза магазином або бути вжитим сирим.

На смак ікра була незвично гіркою, а через деякий час (годину чи дві), у мене почалися симптоми сильного харчового отруєння: постійне болісне блювотиння, запаморочення, набрякання і почервоніння обличчя та кінцівок, тремтіння всього тіла та рук зокрема, судоми. Я каталася по підлозі, через «викручування» м’язів та відчувала сильний холод, хоча у кімнаті було тепло.

Підкреслю, що інших продуктів я в той вечір не вживала. Алергії на ікру в мене немає, я періодично її їм, але подібної реакції організму, жодного разу не було. У такій упаковці (пластикова ємкість, огорнута прозорою плівкою) та у вказаному магазині, цей продукт я придбала вперше.

Відповідно, придбана мною «Ікра прісноводних риб», містила отруйні речовини, вкрай шкідливі для здоров’я. Ця харчова сировина (ікра), не лише не придатна для реалізації, а становить загрозу смерті або тяжких захворювань. Я – спортивна здорова молода людина, завдяки чому й залишилася живою після вказаного отруєння. Дитині або похилій особі, так могло не пощастити.

Все зазначене, я тричі виклала керівництву ТОВ «Фора»: наступного дня після отруєння, у телефонній розмові («гаряча лінію» цієї торгівельної мережі т. 5930359), потім електронним листом (на електронну пошту club@fora.ua), а 13.11.2012 р. я залишила відповідну скаргу і у «Книзі скарг та пропозицій» магазину, за вказаною вище адресою.

Єдиною реакцією з ТОВ «Фора» був електронний лист від 14.11.2012 р. (у додатках), у якому відповідальність за отруєння покладали на мене, через, нібито, погане «зберігання» продукту поза межами магазину. Хоча, нагадаю, я приготувала ікру одразу ж, як прийшла додому, який розташовано у кількох хвилинах від магазину ТОВ «Фора». Тому, про неякісне зберігання мови бути не може. Також, відповідь магазину свідчить про відмову перевіряти сам оскаржений продукт, а не лише документи на нього.

Тобто, ТОВ «Фора», свідомо проігнорувала загрозу для життя та здоров’я споживачів та відмовилася компенсувати нанесену мені шкоду. Повідомляю також, що раніше я неодноразово зверталася до ТОВ «Фора» зі скаргами на антисанітарне обслуговування клієнтів.

На основі викладеного, керуючись ст.5 закону України «Про звернення громадян», п.1 ст.3, п.1 ст.4, ст. 6 положення «Про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів», ст.ст.4, 5, 6 закону України «Про захист прав споживачів», ст.ст. 3, 42, 50 Конституції України,

ПРОШУ:

  • вжити заходів для перевірки якості та наявності отруйних речовин у харчовому продукті «Ікра прісноводних риб», що реалізується у магазині ТОВ «Фора», за адресою: м. Київ, пр. П.Тичини, 7;
  • вжити заходів для притягнення до відповідальності керівництво ТОВ «Фора» за ігнорування загрози життю та здоров’я споживачів через відмову перевіряти саму продукцію (а не її супровідні документи), на яку надійшли скарги як на отруйну;
  • перевірити наявність іншої отруйної продукції у торгівельній мережі ТОВ «Фора»;
  • сприяти отриманню мені компенсації за нанесену фізичну та моральну шкоду;
  • повідомити про вжиті заходи у законодавчо встановлений строк.

15.11.2012 р.                                                             Верховська Н.А._____________

Додатки:

1. Копія фіскального чеку про придбання «Ікри прісноводних риб».
2. Копія електронної відповіді з ТОВ «Фора»:

«Шановна Неллі Анатоліївна.

  Товариство з обмеженою відповідальністю "ФОРА" уважно розглянуло Ваше  звернення стосовно нібито не якісної рибної продукції, яку Ви  придбали  (11.11.12), на що повідомляємо наступне. За скаргою здійснено перевірку, якою встановлено, що  якість продукції перевірялась при її надходженні  до магазину та в процесі реалізації у відповідності до супровідних документів щодо якості . Якість зазначеної продукції відповідає  супровідним документам, по органолептичним показникам,  має притаманний даному виду  зовнішній вигляд та  запах.

  У Вашій скарзі  не зазначено умови зберігання Вами продукції після її покупки, що має немаловажне значення, оскільки Ви могли їх порушити, а саме  температурний режим та санітарні умови зберігання продукції дома, товарне сусідство тощо, що могло суттєво вплинути на якість.

  З повагою,

  Мережа магазинів "Фора"».

3. Фото упаковки вказаного продукту та його вигляд після приготування.
4. Копія першої сторінки мого паспорту для посвідчення моєї особи.
5. Копія першої сторінки мого паспорту для посвідчення моєї особи.
Посилання на статтю медіа-портала «Обозреватель» про цей випадок: http://kiyany.obozrevatel.com/life/06724-ikra-kievskaya-opasnaya-ili-otrava-iz-supermarketa.htm

Comments

( 9 comments — Leave a comment )
olga_fink
Nov. 12th, 2012 09:43 am (UTC)
Ужас какой...(

Хорошо, что обошлось без госпитализациии...
fur_pirate
Nov. 12th, 2012 10:39 am (UTC)
Да... Наверное, дело в нитратах, на которых рыбка взрощена была. Или что-то с упаковкой...
ibigdan
Nov. 12th, 2012 11:01 am (UTC)
Ну вот жаль, что непонятно в чём причина. От чего людей-то предостеречь?
fur_pirate
Nov. 12th, 2012 12:59 pm (UTC)
Чтобы икру эту не покупали! От этого предостеречь!
Аллергии у меня нет, из рыбы такую икру ем всю жизнь. А вот в такой упаковке и отдельно собранную - первый раз попробовала. Была бы старше - может, уже не писала бы этого. Продукт этот, в этой упаковке и этой фирмы - как на фото - нельзя брать. В этом и предостережение. Блин!
the_fencer
Nov. 12th, 2012 01:34 pm (UTC)
не стоит покупать продукт, который никак не идентифицирован.

"икра пресноводных рыб" это то же самое что например "мясо позвоночных животных".
взяли бы вы мясо с таким описанием?
fur_pirate
Nov. 30th, 2012 12:38 pm (UTC)
Что потребитель должен всего опасаться в СНГ - это факт неофициальный. А по-нормальному: если за продукцию без солидной маркировки - смертная казнь через отравление, это надо указывать в Уголовном кодексе.
Вчера выяснила, что икру эту продавцы пакуют, доставая из рыбы (окуней там всяких) прямо в магазине. Следовательно, та отрава еще и в рыбе...
Andrey Gumenny
Nov. 30th, 2012 01:55 pm (UTC)
Фора это вообще страшный магаз :-), лоукост должен быть за счет чего-то лоукостом. У меня товарищ им фотки холодильника с пельменями/варениками, которые они сначала разморозили по какой-то причине, а потом повторно замораживали, отправлял (ну и комментариями, что эти продукты не предназначены для повторных заморозок). Ответили "благодарим за бдительность" :-)
fur_pirate
Nov. 30th, 2012 02:08 pm (UTC)
))))) Я бы туда на километр не подходила бы, но на Березняках, где живу, это единственные ближайшие супермаркеты. Предыдущий раз пыталась добиться реакции на безмозглую кассиршу, харкающую себе в руки, а потом вымазывающую это о продукты покупателей. Блин! Такие вещи нужно фиксировать на видео в телефоне. Я же ей лекцию о гигиене прочла, на что она стала обзываться.
Руководство сквозь зубы извинилось, а та мразь работает там до сих пор...
fur_pirate
Nov. 30th, 2012 04:02 pm (UTC)
Новости
Что за месяц у меня такой стремный... В любимой "Форе", указанной в предыдущем посте, вижу сегодня опять то грязное чудовище, которое поковырявшись во всех местах своего громадного тела (от глистов всегда разносит), смачно выхаркавшись на ладони, вымазывает наскобленные отходы своего организма на продукты покупателей славного магазина! Конечно, ФИО говорить оно отказывается, но я его сфотографировала. Страна должна знать своих героев http://fur-pirate.livejournal.com/24614.html.
Видя мой фоторепортаж, подбегает ко мне начальник охраны. Я ему в красках описываю накипевшее: и отравленную икру, и заражающую людей кассиршу (у той ослиные уши в трубочку скрутились). Особо приятно было ссылаться, что об этом написали газеты... Пока не работают мозги и совесть у владельцев магазинов и органов контроля - надо писать в газеты и постить в интернете. А что остается?..
Хотя, есть еще тема моей диссертации, о пользе смертной казни. Но это применить могут не все...

Edited at 2012-11-30 07:07 pm (UTC)
( 9 comments — Leave a comment )

Latest Month

November 2014
S M T W T F S
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Tags

Powered by LiveJournal.com
Designed by Tiffany Chow